Vedoucí laboratoře / Manažer kvality (základní) – ISO 15189:2013 (Hradec Králové, kat.č. 9914-5)

nahrávám mapu....

Datum / čas
Date(s) - 04/02/2020 - 05/02/2020
9:00 - 16:00

Místo konání
GENERI BIOTECH Hradec Králové - velká zasedačka

Kategorie


Typ akce: Základní 2-denní kurz – ISO 15189:2013

Lektor/Garant kurzu: Petra Mrkvičková

Cena kurzu (bez DPH): 5 390 Kč / 216 EUR
V ceně kurzovného jsou zahrnuty i písemné nebo elektronické učební pomůcky, občerstvení během školení – catering, coffee break.

„… jednou se bude říkat – po bitvě je každý manažer…“

Komu je kurz určen/Cílová skupina: Kurz je určen pro začínající manažery kvality či vedoucí laboratoře, kteří se chystají nebo již vykonávají pozici manažera kvality či vedoucího laboratoře v akreditované laboratoři.

Popis kurzu: V průběhu kurzu se budete na praktických příkladech učit zavádět a aplikovat požadavky jednotlivých kapitol v normě ISO 15189. Součástí kurzu jsou i praktické ukázky aplikace jednotlivých kapitol. Zároveň je možnost podívat seznámit se se zavedeným systémem managementu kvality v naší laboratoři. Na kurzu se dozvíte, jaké odpovědnosti vám systémové normy přináší, jak systém pravidelně přezkoumávat a hodnotit. Zároveň se dozvíte, jak se efektivně připravovat na externí audit ČIA.  Během kurzu se seznámíte s klíčovými požadavky normy z pohledu vedoucího laboratoře, včetně praktických ukázek jejich aplikace v laboratoři.

Po absolvování kurzu je i možnost budoucích konzultací na našem pracovišti a pomoci se zavedením, zlepšením či zefektivněním vašeho systému managementu kvality.

Program kurzu: požadavky ČSN EN ISO 15189:2013, základní požadavky na způsobilost zdravotnických, zkušebních či kalibračních laboratoří, struktura systémové dokumentace nezbytná pro akreditaci laboratoře, požadavky na management laboratoře, řízení a měření laboratorních procesů, indikátory kvality, řízení dokumentů a záznamů, řízení neshod, systém nápravných a preventivních opatření, změnové řízení, opatření pro řešení rizik a příležitostí, požadavky na technické zabezpečení laboratoře- prostory a podmínky prostředí, pracovníky laboratoře, validaci, verifikaci  metod. Řízení dat a management informací (software v laboratoři).

Cíl kurzu: Pochopení požadavků normy ISO 15189 a základních povinností manažera kvality a vedoucího laboratoře v akreditované laboratoři.

Doporučené znalosti před kurzem: Jde o základní kurz, není třeba mít žádné znalosti týkající se normy ISO 15189.

Získané znalosti po kurzu: Schopnost orientovat se v normě ISO 15189, jak spolupracovat s manažerem kvality při zavádění či udržování systému managementu kvality, jak systém pravidelně hodnotit, jak pracovat s riziky, změnami, řízenou dokumentací, apod.

Ukončení kurzu: účastník obdrží certifikát o absolvování kurzu

Navazující akce:
9916 Kurz na míru podle požadavků zadavatele
9928 Interní audit laboratoře na pracovišti zadavatele
9917 Individuální konzultace

Bookings

Rezervace jsou uzavřeny.

Můžete si uložit odkaz příspěvku mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *